Surprizele s-au tinut lant in Liga4 Brasov in etapa a VII-a !

Ultima zi a lui septembrie 2017, o zi  frumoasa de toamna, potrivita pentru fotbalul de matineu al campionatului judetean brasovean.  Pe 8 stadioane din judetul Brasov s-au disputat jocuri interesante, jocuri contand pentru etapa a VII-a a editiei de campionat 2017/2018. Dupa ploaia de goluri din partidele din deschideri ale echipelor de junior, nici seniorii nu s-au lasat mai prejos. La Codlea, Precizia a fost milimetrica, sacelenii reusind sa se impuna la final de joc si sa continue sa-si mentina sperantele aprinse la locul care duce la barajul promovarii in L3. La Cristian, echipa gazdelor, Inter , frange ,,aripile’’ brasovenilor de la Aripile, impunandu-se la limita, 1-0 ca asa i s-a nazarit lui Nazare in minutul 11… La Tarlungeni, echipa gazdelor a suferit primul esec in acest campionat, vizitatorii de la Chimia Orasul Victoria reusind sa inscrie de doua ori in ultimul sfert al jocului… La Zarnesti, ,,olimpicii’’ reusesc scorul campionatului in detrimentul Neputintei Hurez, pardon, Vointa Hurez…  O partida cu foarte multe goluri, sau mai corect spus, doua partide cu foarte multe goluri, intai o duzina administrata de juniorii gazdelor vizitatorilor, apoi 14-1 pentru seniori, cu un Adrian-Vasile Dascalu in zi de gratie, jucatorul formatiei Olimpic Zarnesti  reusind sa marcheze de 6 ori in acelasi joc si sa-si depaseasca astfel performanta personala din urma cu doua etape, atunci cand a reusit sa inscrie de 5 ori celor de la Aripile Brasov.  Dealtfel , Dascalu deschide prin cele 6 reusite din aceasta etapa , lista ,,6’’… Cine-l urmeaza?  Dupa partide cu jocuri bune pe ,,biliardul’’ de pe Tineretului, ,,SR’’ Brasov s-a deplasat la Voila, acolo unde-a intalnit un asa zis teren de fotbal, spre surprinderea celor aproximativ 250 suporteri care i-au insotit… Adevarat ca n-au fost redusi la tacere de golul lui Trifan din minutul 5… Au exaltat insa 6 minute mai tarziu la golul egalizator reusit de Alin Damian. Davide Marcu reuseste sa aduca trei puncte in contul SR-sistilor brasoveni, in minutul 13 el inchizand tabela printr-un… autogol… Reusita lui Marcu, duce echipa AS SR in fotoliul de lider dupa 7 etape disputate…  Cetatea Homorod se impune la limita, 2-1 impotriva ,,prietenilor’’ de la Prietenii Rupea. 3-8 ciudat la final de joc intre Carpati Berivoi si Avintul Dumbravita. Speriatu, reuseste 5 goluri cu care intra in galeria selecta a jucatorilor care-au reusit sa inscrie de 5 ori in acelasi meci in acest sezon…  Coltea 1920 reuseste un 1-0 de 3 puncte impotriva Steagului, sau a unuia dintre steaguri, Steagul Rosu Brasov, prin reusita lui Csere din minutul 65 ! N-a fost deloc o etapa cuminte, arbitrii aratand numeroase cartonase galbene in 7 din cele 8 jocuri. Singurele formatii ,,cuminti’’ fiind in aceasta etapa Olimpic Zarnesti si Vointa Hurez…  Dar iata rezultatele, marcatorii, avetizatii cu galben, brigazile de arbitri, clasamentul la zi, dar si rezultatele echipelor de juniori:

ACSM Codlea – Precizia Sacele   1-2

Au marcat: David 64, respectiv Bilibovschi 51 si 85

Avertizati cu cartonas galben: David min 92, Ilasi min 92 de la gazde, Bilibovschi min 59, Dobrean 92 de la vizitatori.

Arbitri: Mihai Alexandru Kiuta (Brasov), Pavel Cojocaru (Brasov) si Gabriel-Andrei  Boncz (Fagaras)

1-2 s-a terminat si partida juniorilor.

Inter Cristian - Aripile Brasov   1-0

A marcat: Nazare  11

Avertizati cu cartonas galben: Dobran 24, Sohodoleanu 92 de la gazde, Sandu 84 de la oaspeti.

Arbitri: Robert Ciorbea, Nicolae Nanu si Alexandru Munteanu, toti din Brasov

2-0 s-a terminat partida echipelor de juniori.

Inter Tarlungeni - Chimia Orasul Victoria   0-2

Au marcat: Cristian 75, David 82

Avertizati cu cartonas galben: Neagu 80 de la gazde, Joian 28, David 30, Muresan 80, Tobias 83, Colarez 86 de la vizitatori.

Arbitri: Sandu Alexandru din Fagaras,  Liviu Enciu din Brasov si Teodora Tudorescu din Bod

2-3 s-a incheiat meciul dintre echipele juniorilor.

Olimpic Zarnesti – Vointa Hurez   14-1

Au marcat: A.Dascalu 4, 33, 44, 57, 81, 83, Miclis 5, 11, 31, Gabor  6, Ciociu 29, Lazar 58, 66, 90, respectiv Iacob 26

Arbitri: Catalin Pantilimon, Constantin Cantemir si Cosmin Toca, toti din Fagaras

12-0 la juniori…

Olimpic Voila – AS SR Brasov   1-2

Au marcat: Trifan 5, respectiv Damian 11, Marcu(autogol)  13

Avertizati cu cartonas galben: Trifan 22, Puia 86, Torok 87, Slapciu 93, de la gazde, Virlan 36, Capatana 38, Rusu 51, Horia Popa 60, Alupei  81

Arbitri: Rares Padurariu din Brasov,  Dragos Bogdan din Fagaras si  Sergiu Lucaci din Brasov

0-9 in meciul juniorilor din deschidere.

Cetate Homorod - Prietenii Rupea    2-1

Au marcat:  Ticu 25, Diti 55, respectiv  Stefan  90+1

Avertizati cu cartonas galben: Revesz 33, Beres 75, Lukacs 80, Trusca 92, de la gazde, Ivan 75 de la oaspeti.

Arbitri: Octavian Ciucanu, Felix Butcaru si Marian Tunsoiu , toti din Brasov

0-8 la juniori !

Carpati Berivoi - Avantul Dumbravita    3-8

Au marcat: Grapa 14, Grigoras 40, Barbu  75, respectiv  Speriatu 5, 42, 69, 81, 86, Oprea 75, Hutencu 78, 83.

Avertizati cu cartonas galben: Tota 38, Neagoe 88 de la gazde, Speriatu 59 de la oaspeti.

Arbitri: Alin Greavu,  Claudiu Osmache si Stefan Moga , toti din Brasov

16-1 la juniori !

Coltea Brasov - A.C.S. Steagu Rosu Brasov   1-0

A marcat: Csere 65

Avertizati cu cartonas galben: Sisca 66, Cauca 70, Nicodim 81, de la gazde, Borcescu 26, Bardita 50, Fogarasi 67, Gruea 90 de la vizitatori.

Arbitri: Ciprian Mardan din Fagaras, Emanuel Militaru si Mircea Guran, ambii din Brasov

4-2 rezultatul juniorilor celor doua echipe.