Liga2 de la noi pregatita de jocurile etapei a IV-a... Careu de asi la Sportul – Metaloglobus: Pesu, Tepusa, Constantinescu, Terteleac... Si-o brigada interesanta la Daco-Getica – Metalu Resita: Baciu, Noroc, Brinza, Porumbel!

Doar trei etape s-au scurs din aceasta editie 2019/2020 de campionat din liga secunda si echipele-si dau afara jucatorii... Nu-i treaba noastra de ce sau pentru ce fac asta... Daca antrenorii nu-s multumiti..., dar avem semnale ca si antrenori sunt cu sabia deasupra capului... Daca asa se joaca fotbalul azi cu ,,presiune’’... Fotbalul din Liga2 de la noi e gata pentru jocurile din etapa a IV-a, o etapa care incepe sambata 24 august si se termina marti 27 august... 7 dintre jocuri se disputa sambata, 6 de la ora 11:00 si un joc de la ora 18:00, si cate un meci, duminica, luni si marti... Dar iata programul jocurilor, stadioanele, orele de disputare a partidelor, brigazile de arbitri...

Sambata 24 august ora 11:00

Csikszereda Miercurea Ciuc - Dunarea 2005 Calarasi 

Stadion Municipal 

A: Chitu Marius din Targoviste 

A1: Dobre Razvan Mihai din Sotanga 

A2: Catana Gabriel Ion din Targoviste 

R1: Mavriche Sergiu din Bacau


Ripensia Timisoara - UTA Arad 

Stadion Electrica

A: Chioran Marius Nechita din Cluj-Napoca 

A1: Despa Radu din Baia Mare 

A2: Balan Marius din Dej 

R1: Voina Dorin Petru din Resita


Sportul Snagov - Metaloglobus Bucuresti

Stadion Vointa

A: Pesu Ionela Alina din Craiova 

A1: Tepusa Mihaela din Bucuresti 

A2: Constantinescu Daniela din Craiova 

R1: Terteleac Ana Maria din Berceni


Pandurii Lignitul Targu Jiu - Viitorul Pandurii Targu Jiu

Stadion Municipal

A: Flueran Viorel Nicusor din Craiova 

A1: Truta Marian din Babeni 

A2: Bobe Ionut Marius din Videle 

R1: Piriu Dragos din Curtea de Arges


Daco-Getica Bucuresti - CSM Resita

Stadion Juventus

A: Baciu Andrei din Botosani 

A1: Noroc Mihaita Adrian din Botosani 

A2: Brinza Iulian Catalin din Botosani 

R1: Porumbel Valentin din Oltenita


Concordia Chiajna - Turris-Oltul Turnu Magurele

Stadion Concordia

A: Illyes Adrian din Ploiesti 

A1: Necula Mihaita din Bucuresti 

A2: Zamfir Doru din Slatina 

R1: Avram Robert din Pitesti 


Ora 18:00

Rapid - ASU Politehnica Timisoara

Stadion Regie

A: Baban Vlad din Iasi 

A1: Vornicu Adrian din Iasi 

A2: Mihaila Alexandru din Ramnicu Valcea 

R1: Ionita Eduard din Galati


Duminica ora 15:30

,,U’’ Cluj - Gloria Buzau

Stadion Trans-Sil - Targu Mures


Luni ora 18:00

Farul Constanta 1920 - Petrolul Ploiesti

Stadion Farul


Marti ora 19:00

CS Mioveni - Campionii Fotbal Club Arges

Stadion Orasenesc


Sursa info: frf-cca

Dan-Aliosa Ulici

1 comentarii
Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Comentarii Facebook