TSV Berg pierde doua puncte in minutul 5 al prelungirilor... Rezultate, marcatori, clasament, topul golgeterilor, toate dupa etapa 3 intermediara din Verbandsliga Württemberg...

O etapa cu rezultate mai mult sau mai putin surprinzatoare cea cu numarul 3 din Verbandsliga Württemberg editiei de campionat 2019/2020. Echipa contingentului celor patru jucatori romani, TSV Berg, a remizat acasa, 2-2 in compania celor de la SSV Ehingen-Süd, oaspetii reusind o egalare in minutul 5 al prelungirilor prin capitanul Fabian Sameisla, gazdele de la Berg cu un om mai putin inca din minutul 74! Dupa doua zile de ploaie, in ziua jocului, a aparut soarele, terenul prezentandu-se in conditii destul de bune de joc. In tribuna de pe RAFI-Stadion au luat loc vreo 500 spectatori, aproximativ 100 veniti de la Ehingen. Dupa un inceput in care echipele incercau sa se studieze reciproc, oaspetii expediaza primul sut catre poarta gazdelor aparata de Jonas Huchler. Replica gazdelor vine imediat, doua suturi din aproximativ acelasi loc, de la marginea careului mare, lateral stanga pe atac, unul expediat de Nikolas Deutelmoser, celalalt de Vlad Munteanu, ambele fiind amortizate de contrele fundasilor oaspeti. In minutul 20 al jocului, Vlad Munteanu cade in careu, arbitrul nefiind impresionat de caderea spectaculoasa a atacantului roman. Dupa repunerea rapida a mingii de catre portarul oaspetilor, Benjamin Gralla, un fault la vreo 35 de metri lateral stanga pe atacul oaspetilor... Lovitura directa executata impecabil de Timo Barwan si cu ajutorul vantului, Jonas Huchler prins pe picior gresit, mingea intra in poarta in dreapta acestuia si primele aplauze ale suporterilor vizitatori... Din minutul 21, TSV Berg - SSV Ehingen-Süd 0-1! Gazdele raman sus, oaspetii multumindu-se sa incerce contraatacul... Maschkour Gbadamassi trimite intai cu capul putin pe langa poarta, apoi este blocat in timp ce suteaza dupa ce trecuse de-un fundas al gazdelor, greseste de putin tinta si Vlad Munteanu, trage alaturi si Dominik Damjanovic... Oaspetii sunt in ,,corzi’’... In minutul 36 al primei reprize, Oliver Ofentausek face prima mutare, Andreas Kalteis intra in locul lui Can Bozoglu... in minutul 40 al jocului, o diagonala lunga a lui Dan Constantiescu, preluare perfecta Vlad Munteanu, face un sprind de vreo 10 metri si este faultat in careu... Andreas Wieczorek, centralul jocului arata fara ezitare punctul de la 11m... Executa precis capitanul gazdelor, Moritz Fäßler si din minutul 41, TSV Berg - SSV Ehingen-Süd 1-1! Imediat dupa marcarea golului, gazdele se pot desprinde dar... Si oaspetii puteau intra in avantaj la cabine, dar Andreas Frick opreste un atacant al oaspetilor prin fault... vazut doar de centralul jocului... Andreas Frick vede si cartonasul galben... La cabine se intra cu 1-1... Imediat dupa debutul actului secund, in minutul 47, insistenta lui Nikolas Deutelmoser da roade, recupereaza in presing, centreaza perfect in 4 metri acolo unde este Maschkour Gbadamassi care pune latul si mingea merge spectaculos sus sub bara transversala spre bucuria suporterilor gazde, 2-1! Fotbalul dispare, si-n locul lui apar intrarile alea care nu plac mai ales jucatorilor in contact... Schimbari de-o parte si de alta, trageri de timp, mingi trimise la intamplare... Gazdele se retrag inexplicabil... Oaspetii pun presiune pe aparatorii centrali... Un fault de joc de mijlocul terenului, banca oaspetilor sare in aer si il impresioneaza pe arbitrul de centru, fault... Cartonas galben pentru fundasul Andreas Frick... Al doilea si implicit cel rosu... Echipa din Berg ramana in 9... Oliver Ofentausek schimba ceva... Ii trage pe toti in aparare... 15 minute in care rar au trecut de centrul terenului jucatorii gazde... Mingi degajate ca sa fie degajate... In minutul 93, un presing la centrul terenului al ,,fundasului’’ dreapta Vlad Munteanu, un contraatac 2 contra 4 + portarul, Munteanu il angajeaza perfect in careu pe Jannik Wanner, care de la 14 metru usor stanga trage ca sa traga la poarta... Si numai in fotbal ratarile te pedepsesc! Intrati cu cateva secunde in minutul 6 al prelungirilor (centralul ar fi prelungit jocul pana marcau oricum vizitatorii), oaspetii sunt in careul gazdelor inclusiv cu portarul Gralla si Sameisla face 2-2... Nici n-au mai ajuns sa repuna de la centru jucatorii gazdelor ca centralul parca si-a indeplinit obiectivul... Dupa parerea mea, TSV Berg a facut cel mai frumos joc de cand sunt eu prin zona lor... 2-2, cat o infrangere sau 2-2 cat o victorie? Sa fim sanatosi si-om vedea...

TSV Berg: Huchler – Frick, D. Constantinescu, Fäßler (cap) – Damjanovic, Gbadamassi (Kittel), Fetscher (R. Schmid), Brielmayer – Deutelmoser (Wanner), Munteanu, Bozoglu (Kalteis)

Antrenori: Oliver Ofentausek & Dr. Patrick Singrün

SSV Ehingen-Süd: Gralla – Hess, Sameisla, Kästle (Vöhringer) – Sapina (Akhabue), M. Schmid, Sutalo (Daur), Ruiz, Barwan - Telalovic, Pöschl

Antrenor: Michael Bochtler

Au arbitrat: Andreas Wieczorek, Marcel Maier si Marvin Monninger

Celelalte rezultate ale etapei a III-a:

1. FC Normannia Gmünd - FSV Hollenbach 1-1

Au marcat: Bauer (44) respectiv Hofmann (15)

TSV Essingen - TSG Hofherrnweiler-Unterrombach 4-1

Au marcat: Nierihlo (20 si 45 ambele din 11m), Ibrahim (45), Weissemberger (60) respectiv Zahner (42)

VfB Neckarrems-Fussball - TSG Tübingen 4-2

Au marcat: Del Genio (7, 23, 39), Pescione (32) respectiv Haas (66), Hollnberger (72)

SKV Rutesheim - TSV Heimerdingen 1910 4-0

Au marcat: Münst (13) Baake (47 si 54 ambele din 11m) Uslu (50)

TSG Backnang - SV Fellbach 5-1

Au marcat: Marinic (22 si 49) Maier (37 si 60) Kalafatis (82) respectiv Jaric (55)

VfL Pfullingen – Calcio Leinfelden-Echterdingen 3-1

Au marcat: Linder (4) Früh (30) Haussmann (42) respectiv Živić (68)

1. FC Heiningen - VfL Sindelfingen 0-5

Au marcat: Glotzmann (4, 65 si 72), Jäger (35), Vargas Müller (47)

Echipa FC Wangen a stat in aceasta etapa.