Tineti minte cuvintele lui Stefan cel Mare si Sfant? Cum care Stefan ma? Ala din Dinastia Musatinilor bai...

Daca nu va spun si asta, TRAIESC DEGEABA si fac parte din cel mai mare grup #Romania, doar ca sa zic ca traiesc... Discutam acum ceva vreme in urma cu pur si simplu cunostinte de pe acest grup, care intre timp mi-au devenit amici sau poate chiar prieteni, sa incercam sa dezvoltam aceasta ,,comunitate’’... Am trimis cereri de aderare la acest grup persoanelor din ,,lista de prieteni’’... Ca unii au acceptat sa faca parte din comunitatea noastra, ca altii ne-au ignorat, au fost decizii pe care le-am acceptat... Ce se intampla acum oameni buni de brusc si dintr-o data v-ati hotarat sa veniti in acest grup? Cand ne priveati cu lehamite si-ati dat DENIED sau ignorati cu nonsalanta cererile noastre de aderare la grup... Cum oare ne-am cam simtit noi cand am intentionat sa avem comunitatea noastra, sa ne spunem parerile despre diverse, sa ne spunem ofurile, bucuriile, necazurile, etc...? De-o buna bucata de vreme, datorita evenimentelor nedorite care s-au abatut asupra noastra, asupra prietenilor nostrii, rudelor noastre, sau pur si simplu asupra conationalilor nostrii si nu numai, sau chiar uite, a concetatenilor tarilor unde unii au ales sa traiasca, brusc si dintr-o data vreti si voi sa va spuneti parerie sau sa veniti cu informatii despre tot ceea ce nu ne aduce deloc bine acest virus Covid-19 sau Coronavirus, ne inundati cu cereri de aderare... De ce acum intreb eu? Ma uit peste unele profile, si ma minunez efectiv cand vad ca-s profile fake, facute ad hoc doar, doar gasiti voi ceva de comentat, ceva de combatut... Sau acuma daca stati acasa, si-aveti putina vreme, credeti voi ca aici pe #Romania, este locul perfect si ideal sa ne umpleti capetele cu fel si fel, sau aici e locul unde sa puteti voi ,,baga batul’’ si sparge ,,viesparul’’, asa-i? TINETI MINTE CUVINTELE LUI STEFAN?  ,,Moldova nu e a voastra, ci a urmasilor vostri, s-a urmasilor urmasilor vostri in veacul vecilor!” Asa va zic eu acuma... #Romania nu-i al meu, nici al tau, nici al lui, ESTE GRUPUL TUTUROR ROMANIOR DE PRETUDINTENI! Acum cand toate ne incearca, NUMAI IMPREUNA IL PUTEM INVINGE PE ASTA, Covid-19, si-atunci, cheama-ti aici vecinii, rudele, prietenii, conationalii, si haideti sa fim cata frunza si cata iarba, ACUM SI-N VECII VECILOR AMIN! IMPREUNA SUNTEM MAI PUTERNICI! Dumnezeu sa ne ajute! 


Dan-Aliosa Ulici

0 comentarii
Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Comentarii Facebook