Inca o infrangere pentru Viitorul Ghimbav in Liga3 - Seria 5…

Sambata 14 octombrie de la ora 15:00, pe stadionul ,,Viitorul’’  din Ghimbav s-a disputat jocul de fotbal dintre ACS Viitorul Ghimbav si CS Sanatatea Servicii Publice Cluj-Napoca, intr-o partida contand pentru etapa a VIII-a a Seriei 5 in Divizia C. Aflati la primul sezon in aceasta faza a fotbalului, gazdele brasovene nu-si gasesc deloc pasii. Sa fie prea mare plapuma pentru ei? Se prea poate… Chiar daca vremea a fost insorita si frumoasa pentru fotbal, nu s-au inghesuit prea multi spectator la joc. A fost un joc surd intre cele doua careuri pana in minutul 71 al jocului, atunci cand oaspetii reusesc sa deschida scorul prin Negru. Trei minute mai tarziu, Pavel si Ghinea au fost trimisi la vestiar de centralul Calin Lazar din Medias pentru doua galbene, implicit rosu… In ultimul minut de joc, Ceaca duce scorul la 0-2 in favoarea vizitatorilor din Cluj-Napoca. Un arbitraj aproape perfect al brigazii mediesene... Uite ca se poate si asta...! Felicitari domnilor... si domnisoara Recorean !

Arbitri: Calin Lazar, Emeric Tocai, Roxana Recorean (toti din Medias)

Observator: Cristina Toma din Bucuresti

Performanta Ighiu conduce in clasamentul seriei cu 16 puncte, tot atatea cate are si Metalurgistul Cugir, ocupanta pozitiei secunde, datorita golaverajului, Sanatatea Cluj ocupa pozitia a 9-a a clasamentului cu 11p dupa 3 victorii si doua rezultate de egalitate, in timp ce formatia brasoveana ocupa pozitia 13 cu doar 3 puncte…