La ,,Casa Fotbalului’’ a avut loc tragerea la sorti a meciurilor fazei 16-imilor Cupei Romaniei pentru editia 2018/2019!

La mijlocul saptamanii care tocmai sta sa inceapa, au fost decise prin tragere la sorti, sa se desfasoare saisprezecimile Cupei Romaniei la fotbal. Asadar, in perioada 25-27 septembrie, au loc meciurile 16-imilor Cupei Romaniei la fotbal pentru editia 2018/2019. Intra in lupte si reprezentantele din prima liga. Dar iata ce au decis sortii pentru aceasta faza a competitiei:

ora 21:30, Unirea Alba Iulia – FCSB

Primele echipe, sunt echipele gazde. Sunt insa echipe gazda care nu au stadioane cu nocturna, asa cum este cazul echipelor Sportul Snagov, Dacia Unirea Braila, Chindia Targoviste si Unirea Alba Iulia. In cazul in care echipele nu pot beneficia de ,,nocturna mobila’’, acestea trebuie sa programeze jocurile la cel mai apropiat stadion din localitatea cea mai apropiata, care indeplineste conditiile regulamentare necesare disputarii jocului si televizarii. Jocurile din 16-imi se disputa in sistem eliminatoriu intr-o singura mansa. In caz de egalitate dupa cele 90 de minute de joc, se trece la doua reprize de 15 minute de prelungiri si, dupa caz, la executarea loviturilor de departajare.