ASTEPTAREA A LUAT SFARSIT! #Romania si-a reluat activitatea dupa noile reguli impuse comunitatii de cei de la Facebook!

Dupa cum probabil stiti, in ultimele zile #Romania a fost suspendat de catre Facebook in vederea revizuirii! Dupa cateva zile de munca, intre echipa noastra de programatori/administratori si reprezentantii Facebook, am reusit sa reactivam grupul Romania. Pentru alinierea tuturor la noile politici ale Faceebook, INCEPAND DE ASTAZI in cadrul comunitatii grupului Romania SUNT STRICT INTERZISE: actele/postarile/share-urile care cuprind acte de violenta/rasism/spam/stiri false/instigare/limbaj obscen!

Acolo unde vor fi sesizate incalcari, sanctiunea va fi una extrem de simpla: EXCLUDEREA PE LOC SI IREMEDIABIL a membrului respectiv! 

Ca vrem sau ca nu vrem, ca ne convine sau nu, trebuie sa ne aliniem standardelor impuse de cei de la Facebook! Noua nu ne ramane decat sa incercam sa ridicam standardul de calitate si transparenta al acestei comunitati! ATENTIE! Noile reguli sunt valabile pentru orice membru, indiferent de calitatea pe care-o ocupa in cadrul comunitatii noastre, fie ca este vorba de ADMINISTRATORI, MODERATORI sau SIMPLI MEMBRII!


Dupa o preluare de la Liviu Besleaga – Administrator #Romania

Dan-Aliosa Ulici

0 comentarii
Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Comentarii Facebook